Niemieckie Towarzystwo Oświatowe Opole ogłasza konkurs dla uczniów:

„Deine Gedichte und Lieder – deutsche Traditionen neu interpretiert“

Aby wziąć udział w konkursie Niemieckiego Towarzystwa Oświatowego w Opolu (NTO), uczestnicy powinni dostarczyć swoje wiersze nawiązującej do tradycji, zwyczajów, świąt i niemieckich obrzędów ludowych – takich jak np. Maifeuer czy Maibaum, zwyczajow Bożego Narodzenia czy Wielkanocy. Autorzy mogą także sami stworzyć nowe teksty do znanych i popularnych melodii niemieckich, znanych wszystkim dzieciom jak: „Alle Vögel sind schon da“, „Alle meine Entchen“ lub „Hänschen klein“ to tylko kilka przykładów, wybór jest ogromny! Zapraszamy uczniów, którzy nie ukończyli jeszcze osiemnastego roku życia, uczą się języka niemieckiego lub mówią po niemiecku, do wzięcia udziału w naszym konkursie.

Najlepsze piosenki, teksty lub wiersze uczniów szkół podstawowych i najlepsze piosenki, teksty lub wiersze uczniów szkół średnich zostaną nagrodzone, a wybrane teksty zostaną opublikowane na stronie internetowej oraz profilu facebookowym Niemieckiego Towarzystwa Oświatowego. O sposobie podziału nagród zadecyduje Jury.

 Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest napisanie własnych tekstów i przesłanie ich z dołączonym, wypełnionym i podpisanym Załącznikiem nr 1 do nas do 21 czerwca 2020 r. pocztą elektroniczną na adres anmeldung@bildung.pl.

Zgłoszone teksty oceniane będę przez jury, w którego skład wejdą:

  • Joanna Rostropowicz (przewodniczące)
  • Waldemar Gielzok (członek jury)
  • Rosa Wesle (członkini jury)
  • Kubilay Topal (członek jury)
  • Manfred Prediger (członek jury)

Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 27 lipca na naszej stronie w facebooku i na naszej stronie internetowej. Nagrody zostaną rozdane podczas internetowej ceremonii ok. 7 września 2020 r. Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe.

Pliki do pobrania:

Ausschreibung Wettbewerb – Deine Gedichte und Lieder_dt. pl.
Regulamin konkursu – Deine Gedichte und Lieder
Załącznik nr 1 do Regulaminu konkursu – Deine Gedichte und Lieder
Flyer Wettbewerb – Deine Gedichte und Lieder_pl
Flyer Wettbewerb – Deine Gedichte und Lieder_dt

 

Cykl spotkań – Własna historia i kultura

Chcielibyśmy Państwa poinformować, że pracujemy nad cyklem szkoleń do przedmiotu Własna historia i kultura. Uczestnictwo będzie całkowicie bezpłatne. Projekt będzie finansowany przez polskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.