Czy wykorzystują Państwo już komiksy na swoich lekcjach języka niemieckiego? Jeżeli jeszcze nie, wkrótce damy państwu okazję do ich wypróbowania! Już niedługo ukaże się seria komiksów o śląskich pionierach, dedykowana do wykorzystania podczas lekcji języka niemieckiego „Krok w przyszłość. Losy śląskie”, która przybliży ciekawe historie wyjątkowych osobowości ze Śląska.

W formie komiksów z załączonym materiałem dydaktycznym chcemy przedstawić skomplikowane i często tragiczne losy naszych bohaterów. Te ilustrowane historyjki nie tylko rozwiną wiedzę na temat prawie zapomnianych aspektów historii regionalnej, ale też pomogą w utrwalaniu kompetencji językowych młodych czytelników. Komiksy opatrzone są zarówno zadaniami na rozumienie tekstu, jak i na ćwiczenie słownictwa. Polska wersja językowa komiksów dostępna będzie do ściągnięcia na naszej stronie.

„Krok w przyszłość. Losy śląskie“ to efekt wspólnej pracy Niemieckiego Towarzystwa Kulturalno-Społecznego we Wrocławiu, Niemieckiego Towarzystwa Oświatowego w Opolu oraz Instytutu Goethego w Krakowie. Projekt realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Spraw Zagranicznych Niemiec poprzez Instytut Stosunków Zagranicznych oraz Instytut Goethego w Krakowie.