Ogłaszamy konkurs dla uczniów:

Konkurs kreatywno-cyfrowy – Babciu, dziadku, opowiedzcie proszę

 

Niemieckie Towarzystwo Oświatowe w Opolu zaprasza nauczycieli ze swoimi uczniami do udziału w Konkursie kreatywno – cyfrowym – Babciu, dziadku, opowiedzcie proszę!
W ramach Konkursu uczennice i uczniowie przygotowują pod kierunkiem nauczyciela cyfrowe książki o swojej rodzinie w aplikacji Book Creator. Inicjatorką Konkursu jest Referentka DaF/ DaM Joanna Przybyłowska

W ciągu ostatnich stu lat świat niezwykle szybko się zmienił. Ludzie odczuli te zmiany w różnych obszarach życia: społecznym, socjalnym czy technologicznym.
Podczas lekcji historii uczymy się o różnych wydarzeniach historycznych, ale na ile znamy historie dotyczące naszych rodzin?
Stworzenie cyfrowej książki przy pomocy aplikacji Book Creator z tekstami, zdjęciami, nagraniami czy filmami może być okazją do lepszego poznania swoich przodków, nawiązania i podtrzymania kontaktu z dziadkami i odkrycia najpiękniejszych historii rodzinnych.
Podczas tworzenia książki uczniowie powinni dowiedzieć się jak najwięcej o dzieciństwie i życiu swoich dziadków i znaleźć odpowiedzi na poniższe pytania:

Jaki i gdzie mieszkali? Jak wyglądał ich dzień powszedni? Gdzie pracowali?
Jakie mieli zainteresowania? Jak się porozumiewali ( bez komórek)?

 W cyfrowej książce można zaprezentować historie rodzinne, zabawne wydarzenia, ale też ciekawe przedmioty, które są nam nieznane lub których już dziś się nie używa.

W konkursie mogą brać udział uczennice i uczniowie uczący się języka niemieckiego ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych w trzech kategoriach: 1. Klasy 1-4 Szkoły Podstawowej, 2. Klasy 5-8 szkoły Podstawowej oraz 3. Szkoły Ponadpodstawowe.
Przewidziana jest również nagroda dla nauczyciela, który zgłosi do konkursu największą ilość najciekawszych książek swoich uczniów.

Spośród nadesłanych prac jury wyłoni zwycięzców i 10.06.2021 ogłosi wyniki Konkursu na naszej stronie internetowej i Facebooku. Najlepsze prace zostaną nagrodzone, a wybrane przez uczestników pojedyncze strony w formie screenshot zaprezentowane na naszych stronach ( DBG i Facebook). Zwycięzcy otrzymają dyplomy i nagrody.

Warunkiem udziału w Konkursie jest przygotowanie przez uczennice i uczniów cyfrowych książek, które następnie zostaną wysłane przez nauczyciela razem ze screenshotem jednej strony z książki przeznaczonej do publikacji oraz kompletem dokumentów (Załącznik 1 i 2 do regulaminu Konkursu).
Pełna dokumentacją konkursową należy dostarczyć
na adres mailowy anmeldung@bildung.pl do 16.05.2021. W tytule maila proszę wpisać: „Kreativ-Wettbewerb“

W piątek, 7. Maja 2021 od 10:00 do 11:00 zapraszamy na warsztatz online dla uczniów z obsługi Book Creator pt: „Tworzymy książki z aplikacją Book Creator“ poprowadzi Joanna Przybyłowska. Zgłoszenia przyjmujemy do 5.05.2021 na anmeldung@bildung.pl. W tytule maila proszę wpisać: „Book Creator II”

Pytania należy kierować do Rosy Wesle, ifa-Kulturmanagerin/Deutsche Bildungsgesellschaft (wesle@ifa.de)

Szczegółowe informacje wraz z dokumentacją konkursową:

Ausschreibung Wettbewerb_Oma Opa erzählt doch mal_dt-pl_2

Kreativ-Wettbewerb – Schülerinnen und Schüler_Flyer WS II

Kreativ-Wettbewerb – Schülerinnen und Schüler_ulotka ws II

Regulamin konkursu_Babciu, dziadku, opowiedzcie proszę!

Załącznik nr 1 do Regulaminu konkursu _Oma Opa erzählt doch mal

Załącznik nr 2 do Regulaminu konkursu_ Oma Opa erzählt doch mal