Właśnie rozpoczęła się Akademia Letnia 2020 organizowana przez Niemieckie Towarzystwo Oświatowe przy współpracy z Instytutem Goethego w Krakowie! W tym roku, ze względu na sytuację wokół Covid-19, odbywa się ona w inny sposób niż dotychczas, mianowicie online! Przez pięć dni uczestnicy będa brali udział w szkoleniach i seminariach online. Przygotowano też program dodatkowy. Udział w szkoleniach brać można w zaciszu własnego domu przed ekranem komputera.

W poniedziałek, po rozpoczęciu i poznaniu się, odbyły się warsztaty: “Uwaga: ryzyko uzależnienia! Przez zabawę można się uczyć”, “DENK – Niemcy Energia Kultura Przyroda”, “Bez szans dla copy-paste! Testować można inaczej” i “Wspaniałe kino! Aktywne uczestnictwo zamiast oglądania”.

Ponadto, zgodnie z tradycją, zaplanowano bogaty program dodatkowy, dający możliwość wymiany zdań i poglądów. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wśród uczestników, rejestrujących się na Akademię: rozmowy przy kawie z dziennikarką Vanessą Mass, wykład lingwisty prof. dr dr hc Ludwiga Eichingera na temat “Tendencji rozwojowych we współczesnym języku niemieckim”, innowacyjnego format “Escape Room” oraz ZoomBa – czyli Zumba na żywo na platformie Zoom z naszą trenerką Reglą. W piątek Letnia Akademia zakończy się jogą poprowadzoną w języku niemieckim!

Akademia finansowana jest przez polskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji jak i niemiecki Konsulat w Opolu.